Otevřený dopis opatrovnickým soudcům

7. května 2018 v 19:49 | PKSPOD |  Stanoviska Profesní komory
Vážení opatrovničtí soudci,
vzhledem k tomu, že atmosféra kolem sociálně právní ochrany dětí je v současné době poměrně rozjitřená, dovolujeme si Vám oznámit, že byla založena a u Městského soudu je řádně zaregistrována, Profesní komora sociálně právní ochrany dětí, z.s.
Profesní komora SPOD vznikla z potřeby řadových pracovníků SPOD, o jejichž práci hovoří tak často ti, kteří ji vlastně vůbec neznají, anebo s ní mají přinejmenším nečitelné úmysly. Vzhledem k tomu, že naše profese jsou si tak blízké a tak efektivně dosud spolu fungovaly, dovolujeme si Vám zaslat na vědomí stanovisko Profesní komory SPOD k pořadu, který odvysílala ČT dne 2.5.2018 a který se významně dotýkal a urážel i Vaši činnost. Nejen v pořadu, ale i v dalších mediích, naposledy například v odborném časopise Právo a rodina (č. 4/2018), jsou opatrovničtí soudci představováni veřejnosti, jako nekvalitní administrativní pracovníci, kteří bez "sociálky" si neumějí utvořit vlastní názor. Z toho důvodu je nutné od nich "sociálku" separovat.
Jenom my, kteří poctivě společně probíráme ze všech stran každý dětský osud a mnohdy se kvůli tomu třeba i neshodneme, jenom my víme, jak urážlivé a zavádějící takové trendy seznamování veřejnosti s naší prací jsou.
Pokud rozšíříte informaci o vzniku odborné Profesní komory SPOD, z.s. ve svých řadách a pokud budete mít vůli s námi spolupracovat, bude nám opravdovou ctí. Veřejnost by se asi opravdu divila, kdyby mohla objektivně nahlédnout do soudního odvětví, které je dle našeho názoru skutečně odvětvím nejspravedlivějším a dosud nejméně ovlivnitelným.
Věříme, že nám spolupráce s Vámi ještě dlouho vydrží.

S úctou, Dagmar Kubičíková, členka výboru PKSPOD
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama